Ana Sayfa/Yüklemeler
Yüklemeler 2016-11-19T15:22:56+00:00

Mach 3 Freze 4 Eksen Sürücü

İndir

Mach 3 Freze 5 Eksen Sürücü

İndir

Mach 3 Plazma Sürücü

İndir

Mach 3 Torna
Sürücü

İndir

Mach 3  Punta Kaynak Robotu

İndir

NX-22AP Plasma Kullanım Kılavuzu

İndir

Programlı DC Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu

İndir

CNC Kesme Hızı Hesaplama Yazılımı

İndir

Extra Çıkış Kontrol Kartı Kurulumu

İndir

Nokta SCADA Otomasyonu Demo

İndir

Mach 3 CNC Kontrol Programı (DEMO)

İndir

Mach 3 CNC Kontrol Vista – Windows 7 Uyumluluk Eklentisi

İndir

Nokta Auto Backup

İndir

KURULUM TALİMATI

CNC Kontrol Kartları (Torna, Freze ve Plasma) Yazılım kurulumları yapılmadan önce Mutlaka “Mach3” CNC Kontrol programının bilgisayarınızın “C:\” sürücüsü altına kurulu olduğundan ve Mach3 yazılımının kapalı olduğundan emin olunuz. Mach3 programı açık iken Kontrol Kartına ait Sürücüyü yüklemeyiniz.

Program Yükleme İşlem Sırası

1 – ArtSoft Mach3 uygulamasına ait “Mach3 CNC Kontrol Programı” indirilerek kurulur ve ardından bilgisayar yeniden başlatılır.
2 – Yüklenecek Kontrol Kartı (Freze-Torna veya Plasma) Sürücüsün kurulumu yapılır.
3 – Türkçe Mach3 Arayüzü kullanılacak ise Yüklemelere müteakip Windows Masaüstü Ekranında yer alan “Mach3_TR.exe” uzantılı dosya çalıştırılır ve Lisans Sözleşme Formu doldurularak gönderim yapılır. İnternet Bağlantısı bulunmayan bilgisayarlarda Türkçe Mach3 Lisansını Telefon araması (0282 768 21 19) yaparak da aktive edebilirsiniz. Önemli Uyarı! ARTSOFT MACH3 yazılımı Windows 2000 – Windows XP işletim sistemleri sürümlerinde başarılı çalıştığı fakat Windows 7 ve Windows 8 sürümlerinde sorunlu çalıştığı gözlemlenmiştir.

CNC Tezgah Kontrolü Sağlayan Bilgisayarlarda Yapılması Mecburi Optimizasyonlar

1 – Windows Duvar Kağıdı var ise kaldırılmalıdır.
2 – Sistemde yüklü Antivirüs var ise kaldırılmalıdır. (Periyodik yapılan Virüs Taramaları Mach3 yazılımının çalışma esnasında arka planda tutulmasına neden olur.)
3 – Ekran Koruyucu devrede ise kapatılmalıdır.
4 – Ekran Kartına ait Güç Tasarrufu modları kapatılmalıdır. Uykuya Girme modu da kapatılmalıdır.
5 – Görev Zamanlayıcı Servislerden Durdurulmalıdır. (Planlı saati gelen görevleri çalıştırma Mach3 başarımını düşürecektir.)
6 – Mach3 uygulamasından kesim vb. işlemler yaptırır iken Mach3 ‘ün görev çubuğuna indirilmesi, başka bir uygulama çalıştırılması kesim esnasında Mach3 yazılımının kontrolü kaybetmesine ve hatalı kesim sonuçlarına neden olacaktır. Başka bir uygulama çalıştırılmak isteniliyor ise Mach3 mutlaka kapatılmalıdır veya kesim işleminin bitmesi beklenilmelidir.

Yukarıda bahsi geçen kurallara uyulduğu müddetçe Mach3 uygulaması hatasız işlemler yapacak olup, Bilgisayar ortamında çalışabilen en ideal yazılım olma ünvanını korumaya devam edecektir.